Pszichológia - szerapisz-med

Tartalomhoz ugrás

Főmenü:

Pszichológia

Cikkek

Pszichológia: a mentális betegségek gyógyítója



Hazánkban is egyre többen ismerik fel annak jelentőségét, hogy napjainkban a pszichés eredetű problémákra nem tekinthetünk szégyenfoltként. Pusztán addig nem találunk rá megoldást, amíg nem kérünk megfelelő szakmai segítséget. Gyakorta a tapasztalat azt mutatja, hogy ezekben egyedi kérdésekben csak az első lépést nehéz megtenni: felvenni a kapcsolatot a segítő személlyel.

A pszichológiai segítségnyújtás részint azoknak szól, akik kiégettséggel, örömtelenséggel, céltalansággal, hangulati problémákkal, erős figyelmi zavarral küzdenek, akik a párkapcsolati, anyai, apai szerepkörben érzik a fejlődés szükségét. Mindemellett azoknak is érdemes pszichológiai segítségnyújtáshoz folyamodni akik önismeretüket szeretnék mélyíteni, mindazok akik úgy vélik, saját személyiségük ismeretében szeretnének gazdagodni, a legjobb választás a pszichológiai viselkedéselemző megkeresése.

A pszichológiát emellett érdemes széles spektrumon szemlélni, így a kognitív, idegrendszeri folyamatokhoz kapcsolódó észleléssel, figyelemmel és azok zavarai éppúgy koncentrál a pszichológia, mint a depresszió, a kiégettség, a párkapcsolati gondok körével, a szülő-gyermek kapcsolati problémákkal

Milyen mentális betegségeknek válhatunk áldozatává? Sajnos a mentális betegségek nemtől, kortól és társadalmi státusztól függetlenül, sem személyünket, sem szeretteink életét nem kímélik. A teljesség igényét nélkülözve tegyünk említést néhány mentális betegségről.

A hangulatzavar két fő megjelenési formája a depresszió és a mánia. A depresszió olyan reménytelen, szomorú állapot,melyben az élet sivárnak, terhei nyomasztónak tűnek, a mánia ennek ellentéte, lélegzetelállító eufória, túlhajtott tettrekészség.

Sokan szenvednek valamilyen fóbiától, amely tartós, irracionális félelem valamilyen helyzettől, speciális tárgytól, vagy tevékenységtől.

A generalizált szorongásban szenvedők állandó felfokozottságot és nyugtalanságot élnek át, fáradékonyak, koncentrációs nehézségekkel küzdenek, ingerlékenyek, izmaikat folyamatosan megfeszített állapotban tartják, alvászavaruk legalább legalább féléven át fent áll.

A pszichológus eszköztárához hozzátartozik a személyiségmérő teszteljárások ismerete és alkalmazása, amelyek segítséget nyújtanak mind a kliens mind pedig a tanácsadó számára. A tesztek segítségével tisztább kép kapható a probléma jellegéről, és ezt követően személyre szabott kezeléssel biztosítható a gyógyulás megfelelő keretei.







 
Vissza a tartalomhoz | Vissza a főmenühöz